TECKTONIK

3. dubna 2009 v 20:15 | Lucy_ |  new STYLl ? TECKTONIK??
Je to styl, jako je třeba emo, nebo punk, ale úplně nový, v naší Republice ještě nerozšířený.
Je to hlavně tanec na hudbu složenou z techna, hip hopu a electra A samozřejmě má také vlastní styl účesů, oblékání a tak.
Tancuje se to a pouští ve francouzských klubech a discotékách. Odtud to vzniklo. Někdy po roku 2000 se to začalo poprvé tančit na tuto hudbu, ale až v Září roku 2007 (tedy před půl rokem!) to dostalo oficiální název Tecktonik (zajímavost: je to jediný styl, který má ochrannou známku). Mládež tomu také říká "Milky Way styl" a úplný původ je z Francie, z Paříže, kde se to začalo provozovat. Teenageři na to nejen tancují v klubech a discotékách, ale i na ulicích. To má zase společné se známým Break Dancem.
Tanec je hodně založený na improvizaci - můžete si vymýšlet vlastní nový taneční prvky a různě je kombinovat. Má to stálý rytmus, takže jak člověk slyší Tecktonik songy, chce se mu tancovat, při nejmenším kývat nohou.:)
Styl (image) je docela založená na populárním Emo stylu. Conversky, upnuté džíny a trička, nějaký ty doplňky a různé barevné nápisy. A je v tom trochu 80. let. Hlavním motivem je pěticípá hvězda a pestrá barevnost v kombinaci s černou.
Tecktonik tanec vznikl na jedné Techno akci a tak se to zalíbilo, že se to začalo tančit.
Stejně jako hip-hopový rapeři na ulicích si dávají battly v rapování (souboje), tak v Tecktoniku také, ale tancem. 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

jaké jméno se ti líbí nejvíc (jen holčičí )

samozřejmě Lůca
Pája
Jana
Eva
Andy
Ája

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama